Wydarzenia

"Bezpieczna droga do szkoły" w Nowym Wiśniczu

tim

„Bezpieczna droga do szkoły” to ogólnopolska akcja sieci marketów PSB MRÓWKA, która w tym roku lokalnie zapoczątkowana została w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Dzięki tej inicjatywie miejscowe dzieci miały możliwość poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” tego roku odbyła się po raz pierwszy w Nowym Wiśniczu i zorganizowana została dla najmłodszych uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego. Było to możliwe dzięki lokalnej współpracy dyrekcji szkoły, Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz inicjatora wydarzenia - firmy MARKA sp. z o.o., właściciela dwóch marketów budowlanych PSB MRÓWKA.

W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” pierwszaki odbyły wykład teoretyczny oraz ćwiczenia praktyczne w terenie. Zajęcia z dziećmi poprowadził starszy sierżant Policji Michał Bajda wraz z pomocą Mrówki – firmowej maskotki, która szybko zyskała sympatię najmłodszych, rozdając cukierki, kolorowanki oraz odblaskowe gadżety w postaci kamizelek i breloczków.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” w Nowym Wiśniczu spotkała się z tak pozytywnym odbiorem, że już planowana jest kolejna. Tym razem dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Królówce. - Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować takie wydarzenie. Tym bardziej, że akcja została przyjęta z tak wielkim entuzjazmem – zarówno ze strony szkoły, policji, rodziców, a przede wszystkim dzieci. Z całą pewnością warto wspierać tego typu inicjatywy i jak najbardziej chcemy i będziemy to robić - mówi Mirosław Nalepka, Prezes Zarządu firmy MARKA sp. z o.o.

comments powered by Disqus

Najnowsze