Wydarzenia

Niespodzianka na Wszystkich Świętych: Parking przy cmentarzu zagrodzony

Tomasz STODOLNY

Utwardzony teren pełniący rolę sporego parkingu przy zachodnim wejściu na cmentarz przy ul. Orackiej został odgrodzony słupkami. Mieszkańcy są zdziwieni: przecież właśnie zbliża się czas, w którym te miejsca postojowe będą tu najbardziej potrzebne.

- Jest to teren prywatny i nie tyle był specjalnie utwardzany, tylko wysypywano tam gruz i kamienie przede wszystkim z rozbiórek starych nagrobków - precyzuje Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni. - Słupki zostały wbite najprawdopodobniej przez właścicielkę. Pewnie nie życzy sobie, żeby na jej gruncie jeździły lub parkowały samochody.

"Inwestycja" zaskoczyła bocheńskich urzędników, choć właścicielkę działki dobrze znają. Podejmowano już próby odkupienia tego terenu przez miasto i utworzenia tam właśnie parkingu (takie jest przeznaczenie tego terenu w planie zagospodarowania przestrzennego). Właścicielka sprzedawać nie chce, ale chętnie wymieniłaby tę działkę na zabudowaną miejską działkę przy ul. Solna Góra. Miasto skłonne jest nawet dokonać takiej zamiany, lecz wskazuje, że wartość tej drugiej nieruchomości jest większa, więc do transakcji należałoby dopłacić wyrównanie. Na to nie ma zgody - więc trwa pat.

- Szkoda, że takie utrudnienie wystąpiło teraz, w czasie przygotowań do święta Wszystkich Świętych. Może właścicielka terenu chce tam urządzić parking prywatny? - zastanawia się Andrzej Koprowski.

comments powered by Disqus

Najnowsze