Wydarzenia

Radny apeluje o "przegląd miejskiej zieleni"

Tomasz STODOLNY

BOCHNIA. W interpelacji złożonej na początku września radny Karol Klima zaapelował o "przeprowadzenie szczegółowego przeglądu miejskiej zieleni". - Wystarczy przejść się tylko główną arterią komunikacyjną naszego miasta - ul. Kazimierza Wielkiego - aby natknąć się na kikuty uschniętych drzew, które uroku naszemu solnemu grodowi nie dodają - wskazywał.

Pracownik BZUK przycina żywopłot na pl. Turka.

- Dziwię się, że przez cały okres letni nie zwróciły na to uwagi osoby, które odpowiadają za zieleń w Bochni, a jeśli z jakichś powodów nie chciały tego zrobić, to dziwię się tym bardziej, że taki stan rzeczy nie razi włodarza naszego miasta, który zapewne wielokrotnie w czasie lata przejeżdżał, jeśli nie przechodził, wspomnianą ulicą - dodał radny i podsumował: - Jeśli nie możemy pochwalić się póki co odrestaurowanym centrum, to dbajmy chociaż o to co mamy, aby w naszym mieście było przynajmniej schludnie i estetycznie.

W odpowiedzi na interpelację burmistrz wyjaśnił, że zgodnie z podpisanym z miastem porozumieniem, sezonowym utrzymaniem gminnych terenów zieleni miejskiej i osiedlowej zajmują się Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych.

- Zwrócono się do spółki o staranne i należyte wykonywanie wszelkich prac (...) co w konsekwencji ma przyczynić się do poprawy ogólnej estetyki miasta - odpisał radnemu Stefan Kolawiński.

- Odnośnie kwestii uschniętych drzew wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego zwrócono się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie jako zarządcy drogi wojewódzkiej o wyrażenie zgody na wymianę uschniętych drzew. Po otrzymaniu stosownej zgody drzewa zostaną wymienione - zapewnił burmistrz.

comments powered by Disqus

Najnowsze