Wydarzenia

Potrzebna pomoc dla rodziny z Woli Nieszkowskiej. Ich dom nie ma łazienki

Mirosław CISAK

Dziennikarka „Gazety Krakowskiej” zainicjowała pomoc dla 41-letniej samotnej matki z trójką dzieci. Pani Małgorzata mieszka w Woli Nieszkowskiej (gmina Bochnia), w starym drewnianym domu bez łazienki. Poza tym jej 9-letni syn Bartuś jest poważnie chory (rak kory nadnercza). Potrzebne są przede wszystkim materiały budowlane. W akcję pomocy włączyła się bocheńska Fundacja Auxilium.

Kobieta mieszka z trójką dzieci: 8-letnim synem Pawłem, 9-letnim Bartkiem i 20-letnią Andżeliką. Ponad rok temu rozwiodła się z mężem, który był uzależniony od hazardu. Teraz, choć wolna od ciągłych awantur, musi radzić sobie sama.

Dodatkowym utrudnieniem jest choroba starszego syna, u którego tuż po urodzeniu zdiagnozowano raka kory nadnercza. Chłopiec przeszedł pierwszą operację w siódmym tygodniu życia, a zaraz później rozpoczął chemioterapię. Teraz musi cały czas przyjmować leki.

Rodzina mieszka w fatalnych warunkach. W drewnianym domu, odziedziczonym po rodzicach pani Małgorzaty, nie ma łazienki. Potrzeby fizjologiczne trzeba załatwiać do wiaderka. Dopiero rok temu do domu została doprowadzona woda. Wcześniej trzeba było ją nosić ze studni oddalonej o kilkadziesiąt metrów.

Potrzebna jest pomoc, bo kobieta nie jest w stanie sama wybudować łazienki, ani wyremontować domu. Ludzi, którzy chcą pomóc, już jest wiele, ale potrzeby nadal są duże. Brakuje m.in. cegieł, betonu, cementu, drewna na dach, farb, ekipy budowlanej do łazienki. Wkrótce sporządzona zostanie dokładna lista potrzebnych rzeczy. Projekt przebudowy, opracowywany bezpłatnie przez urzędników gminy Bochnia, ma być gotowy we wrześniu. Wtedy też ruszy remont.

W pomoc zaangażowała się Fundacja Auxilium. Zostało już założone subkonto, na które można wpłacać fundusze na remont domu pani Małgorzaty (56 2490 0005 0000 4600 6418 4027).

Więcej o trudnej sytuacji pani Małgorzaty można przeczytać na łamach „Gazety Krakowskiej”. Link do tekstu TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze