Wydarzenia

XIX Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu - zdjęcia

tim

W niedzielę 6 sierpnia w Siedlcu (gmina Bochnia) zorganizowano XIX Biesiadę Agroturystyczną. Przewodnim tematem prezentowanych dań były jak w poprzednim roku - owoce. W jury byli kucharze znani z programu MasterChef: Mariusz Szwed i Charles Daigneault.

Do oceny konkursowych wyrobów powołano jury w składzie: Mariusz Szwed (uczestnik programu MasterChef), Charles Daigneault (uczestnik programu MasterChef), Marek Bzdek (wójt gminy Bochnia), Ewelina Makowska (zastępca wójta gminy Bochnia) i Katarzyna Kielar-Drabina (nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni).

Do konkursu przystąpiło 11 stoisk, w tym: koła gospodyń wiejskich, świetlice, gospodarstwa agroturystyczne, klub i grupa seniorów. Każdy z wystawców miał za zadanie przygotować dowolną potrawę, deser lub napój z owoców. Mnogość dań dodatkowo utrudniała komisji dokonanie oceny i wyłonienie najlepszych. Jury biorąc pod uwagę nie tylko smak, oryginalność potraw, ale i sposób prezentacji stoiska przyznało następujące miejsca i nagrody:

I miejsce

KGW i Świetlica Wiejska w Cikowicach

II miejsce

Przyznano dwa drugie miejsca: KGW Siedlec i KGW „Brzeźnickie Gosposie”

III miejsce

Klub Przyjaciół Dobrego Jedzenia - Nieszkowice Małe

IV miejsce

KGW Nieprześnia

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Właściciel lokalu Cafeteria Espresso Artur Loryś sfinansował bonusową nagrodę specjalną za zajęcie I miejsca w postaci miksera kuchennego.

Podczas imprezy przybyli goście mogli korzystać z wielu atrakcji dla dzieci, a także zakupić przedmioty sztuki ludowej od lokalnych rzemieślników i innych artystów.

Po zakończeniu konkursu i uroczystym wręczeniu nagród odbyło się kulinarne show - Bitwa na dwie patelnie - w wykonaniu Mariusza Szweda i Charlesa Daigneault. Publiczność miała okazję do obserwowania na żywo pracy znanych z programu MasterChef kucharzy oraz degustacji przygotowanych przez nich dań. Zwieńczeniem imprezy był występ Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie i Kapeli Siedleckiej.

comments powered by Disqus

Najnowsze