Wydarzenia

Przejechali 650 km dla dzieci z hospicjum

tim

W poniedziałek 7 sierpnia młodzież z bocheńskiego Domu Dziecka dotarła do podopiecznych Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie. To dla nich dedykowali swoją rowerową wyprawę Szlakiem Green Velo, którą rozpoczęli 24 lipca w Elblągu.

Pełni zapału i determinacji pokonali 650 km i dotarli do Białegostoku. Tam zakończyli pierwszy, najdłuższy dla nich etap eskapady. Dalszą część wyprawy kontynuował jej pomysłodawca i koordynator Sylwester Walasek. W miniony poniedziałek nastolatkowie dołączyli do niego i wraz z wychowawcami przejeżdżając kolejne kilometry (tym razem tylko ponad 50) przekroczyli metę Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie.

Rowerzystów przywitali podopieczni Centrum wraz z opiekunami i wiceprezesem zarządu MHD Wojciechem Glacem. Przekazał on uczestnikom wyprawy w imieniu prezes zarządu Anny Nawrockiej niezwykle wzruszające podziękowania. Podczas spotkaniu, na którym wspominano trudy i przygody związane z podróżą, obecna była również dyrektor bocheńskiego Domu Dziecka Elżbieta Rydz-Szczepaniec z rodziną. Nie mogło zabraknąć opiekunek grupy, które cały czas towarzyszyły nastolatkom, a były nimi Joanna Skimina i Barbara Łyduch.

W pierwszym etapie podróży młodzieży towarzyszył również wychowawca Tomasz Kurek. Bohaterami wyprawy było jednak przede wszystkim „siedmiu wspaniałych”, chłopcy: Przemek, Patryk, Łukasz, Dawid, Kacper, Janusz i Dominik. Jechali oni dla innych dzieci, które walczą o zdrowie i życie.

Uczestnicy wyprawy mają nadzieję, że dzięki ich inicjatywie więcej osób dowiedziało się o działalności Centrum, w którym dzieciom i ich rodzinom wspaniali ludzie, lekarze, pielęgniarki, specjaliści i wolontariusze dają nadzieję.

Więcej zdjęć relacjonujących wyprawę można zobaczyć na Facebooku. Link TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze