Wydarzenia

Usterka urządzeń sterowania ruchem. Pociągi opóźnione

tim

W środę o godz. 4:45 w trakcie planowych prac inwestycyjnych związanych z przełączaniem urządzeń sterowania ruchem kolejowym dla łącznicy Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki na trasie Kraków Główny - Kraków Płaszów wystąpiła usterka urządzeń sterowania ruchem. Na miejscu pracują służby techniczne. Zgodnie z przepisami wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Ruch pociągów odbywa się na tzw. telefoniczne zapowiadanie, co powoduje dłuższy czas przejazdu składów.

Służby techniczne wykonują prace tak, by maksymalnie ograniczyć zmiany w rozkładzie jazdy.

- Sytuacja spowodowała zmniejszenie przepustowości linii na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów. Kursowanie pociągów może odbiegać od rozkładu jazdy od 5 do 60 minut. Niektóre pociągi Kolei Małopolskich na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów mogą być odwołane - poinformowała Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów przez przewoźników między Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem. Powołany jest specjalny zespół pracowników zarządcy infrastruktury i przewoźników, który czuwa nad optymalną organizacją ruchu pociągów.

- Wznowienie rozkładowej organizacji ruchu między Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem planowane jest wieczorem w piątek 11 sierpnia br. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w rozkładzie jazdy pociągów - dodała Dorota Szalacha.

comments powered by Disqus

Najnowsze