Wydarzenia

Pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii

tim

źródło: "Gazeta Krakowska" 09.08.2017

Do groźnego wypadku mogło dojść w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 966 w Ubrzeży (gmina Łapanów). Pijany 44-latek kierujący volkswagenem passatem zjechał na przeciwny pas ruchu, którym w tym momencie poruszały się dwa pojazdy. Udało się uniknąć zderzenia, ale sprawca zagrożenia zjechał do rowu. Sprawę opisuje dzisiejsza „Gazeta Krakowska”.

Gazeta przedstawiła relację 31-letniej kobiety, która podróżowała swoim samochodem w kierunku Gorlic. - „W Ubrzeży (pow. bocheński), tuż za zakrętem drogi, zobaczyła, jak jadący z naprzeciwka mężczyzna traci kontrolę nad volkswagenem passatem i ze swojego pasa ruchu zjeżdża w jej stronę” - opisuje „Gazeta Krakowska”.

Podróżujący przed nią samochód dostawczy unikając zderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu. Kobieta nie miała takiej możliwości, bo drugim pasem poruszał się już inny samochód. Mimo to udało jej się uniknąć zderzenia z volkswagenem passatem.

Po zatrzymaniu pojazdu zauważyła, że passat wylądował w rowie. Podbiegła do kierowcy sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta wyczuła silną woń alkoholu, a kierowca miał problem z utrzymaniem równowagi. Prosił, aby nie wzywała policji, a gdy odmówiła, chciał uciec z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji stwierdzili u 44-letniego mieszkańca gminy Trzciana ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie był do tej pory karany.

Przy okazji „Gazeta Krakowska” podaje, że w lipcu tego roku w powiecie bocheńskim zatrzymano 21 nietrzeźwych kierowców.

comments powered by Disqus

Najnowsze