Wydarzenia

Uprawiali konopie w wynajmowanym mieszkaniu. Prawie 2 kg suszu

tim

W poniedziałek 31 lipca w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy w wynajmowanym mieszkaniu w Bochni prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli jako dowód w sprawie foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Ujawniono również 38 doniczek z wystającymi - odciętymi łodygami, co sugerowało, że sprawcy zdołali już ściąć wyrosłe krzewy i wysuszyć.

Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono susz marihuany o wadze 1,79 kg, a w toku dalszych czynności, tj. przeszukań osób zatrzymanych oraz miejsc ich zameldowania i zamieszkania, kolejne 470 gramów.

Łącznie zabezpieczono 2,26 kg suszu konopi indyjskich o wartości rynkowej co najmniej 50 000 zł.

Policjanci zabezpieczyli także u zatrzymanych pieniądze na poczet grożących im kar majątkowych w kwocie 7550 zł.

Podejrzani to dwaj mieszkańcy Bochni w wieku 31 i 32 lat, do tej pory niekarani. Jak podają, jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania. Zebrane materiały przesłano do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj również:
Narkotykowe „żniwa” bocheńskiej policji

comments powered by Disqus

Najnowsze