Wydarzenia

Narkotykowe "żniwa" bocheńskiej policji. Zlikwidowali 80 krzewów konopi

tim

Bocheńscy policjanci w ciągu 5 dni zlikwidowali 80 krzewów konopi indyjskich, z których - jak szacunkowo obliczono - można uzyskać 1,76 kg gotowego narkotyku o wartości rynkowej około 40 000 zł.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni swoje działania prowadzili od 25 do 29 lipca.

Bazując na uzyskanych informacjach:

- 25 lipca w Bochni w rejonie pustostanu, na nieogrodzonej, niezamieszkałej i zaniedbanej posesji ujawnili w wysokiej trawie 3 krzewy konopi indyjskich. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.

- W tym samym dniu przy ul. Brodzińskiego w Bochni na posesji w pobliżu domu ujawnili 24 krzewy konopi indyjskiej rosnące w doniczkach. Sprawca to 31-letni mieszkaniec Bochni, dotychczas niekarany, któremu przedstawiono zarzut z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

- 27 lipca w Stanisławicach w pobliżu domu ujawnili 4 krzewy konopi. Uprawa należała do mieszkańca tego domu, 34-latka znanego policji, który był już karany i skazany za to samo przestępstwo. Za uprawę konopi w warunkach recydywy grozi mu do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

- 29 lipca w Puszczy Niepołomickiej w okolicy Damienic ujawnili 49 krzewów konopi indyjskich rosnących w większości w pojemnikach po farbach malarskich, w kilku blisko siebie usytuowanych miejscach. Przebrodzona zasadzka nie doprowadziła do ustalenia właściciela plantacji.

Łącznie w ciągu 5 dni zlikwidowano 80 krzewów konopi indyjskich, z których - jak szacunkowo obliczono - można uzyskać 1,76 kg gotowego narkotyku o wartości rynkowej około 40 000 zł. Ponadto zabezpieczono 11,56 g gotowego suszu marihuany oraz 9,89 g amfetaminy.

Policja apeluje do spacerowiczów, grzybiarzy i innych osób, o przekazywanie informacji w przypadku zauważenia roślin konopi indyjskich na terenach leśnych, łąkach, nieużytkach. Likwidacja choćby jednego krzewu konopi indyjskich to - po wysuszeniu - kilkanaście do kilkudziesięciu gramów narkotyku, który nie trafi na „rynek” do dzieci i młodzieży.

comments powered by Disqus

Najnowsze