Wydarzenia

Pierwsza Dama RP na Festiwalu w Bochni

Tomasz STODOLNY

Żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda objęła patronatem honorowym 10. edycję Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem a w czwartek osobiście pojawiła się na gali lauretatów w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

Festiwal to od dekady nie tylko edukacja muzyczna, ale nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Fakt, że na tej muzycznej scenie spotykają się uczniowie zdrowi i chorzy, pozwala mieć nadzieję, że w przyszłości widok człowieka niepełnosprawnego nie będzie dziwił, ale wywoływał podziw.

- Osobiście uważam, że jest to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa, która przede wszystkim uświadamia nam, że talent, że pasja w żaden sposób nie są uzależnione od tego, czy jesteśmy pełnosprawni czy niepełnosprawni. A przede wszystkim uświadamia nam to, jak dobrze jest pomagać innym - mówiła do uczestników festiwalu Agata Kornhauser-Duda. Ciepłe słowa miała także dla organizatorów: - Dziękuję państwu przede wszystkim może nawet nie tyle za wykonaną pracę, ale niezwykłe zaangażowanie, wielkie serce, jakie państwo wkładają w organizację tego festiwalu.

Pierwsza Dama RP podkreśliła także: - Jedno jest pewne - z takiej skromnej na początku imprezy, ale z wielkimi ambicjami - festiwal przekształcił się w prawdziwie profesjonalne wydarzenie kulturalne i społeczne. Myślę, że na stałe wpisał się również w życie kulturalne Bochni. Serdecznie tego państwu gratuluję.

comments powered by Disqus

Najnowsze