Wydarzenia

Proszówki: Dwa psy zagryzły trzeciego

tim

Dwa czworonogi zagryzły innego psa, należącego do mieszkańca Proszówek. Zwierzęta uciekły właścicielowi. Zdarzenie opisała poniedziałkowa "Gazeta Krakowska".

Do zdarzenia doszło w miniony piątek ok. godz. 6:00 rano. Dwa duże psy (suka rasy cane corso i pies typu molos) weszły na podwórko domu w Proszówkach i zaatakowały znalezionego tam czworonoga. Spłoszone przez właścicieli posesji uciekły, jednak pogryzione przez nie zwierzę nie przeżyło.

O sprawie poinformowano policję oraz lecznicę weterynaryjną obsługującą teren gminy Bochnia. Błąkające się psy złapano dopiero po kilku godzinach. Początkowo trafiły na obserwację, ale wkrótce zgłosił się ich właściciel - przedstawił zaświadczenia dotyczące szczepień i mógł zabrać je do domu.

To jednak nie koniec sprawy. Właścicielowi, który jak tłumaczy czworonogi uciekły z podwórka, grozi mandat w wysokości do 250 zł. Policja prowadzi postępowanie dot. niedopilnowania zwierząt.

Na łamach "Gazety Krakowskiej" weterynarz Dominik Basiński zapewnia, że mieszkańcom Proszówek nie groziło niebezpieczeństwo, bo psy tych ras są bardzo łagodne w stosunku do ludzi, a agresję okzazywać mogą tylko wobec innych zwierząt.

comments powered by Disqus

Najnowsze