Wydarzenia

Otwarcie nowej komendy, defilada i piknik strażacki na bocheńskim Rynku

Tomasz STODOLNY

Już za tydzień (w piątek, 19 maja) w Bochni odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Na zdjęciu: Uroczystości Dnia Strażaka przed rozbudowywaną siedzibą Komendy Powiatowej PSP w Bochni w 2016 roku.

Nadbrygadier Stanisław Nowak - Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, st. bryg. Krzysztof Kokoszka  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, serdecznie zapraszają do udziału w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach uroczystości odbędzie się oddanie do użytkowania zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy bocheńskich strażaków.

Uroczystości odbędą się na Rynku Bocheńskim oraz w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni, ul. Poniatowskiego 7. Są to jedyne uroczystości tej rangi w województwie małopolskim w bieżącym roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy Świętej o godz. 11:30 rozpocznie się uroczysty apel na Rynku Bocheńskim. Podczas apelu nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.

Po apelu, około godz. 13:00 odbędzie się uroczysta defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Na godz. 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

- Szczególnie gorąco zapraszamy mieszkańców Bochni i powiatu bocheńskiego na Piknik Strażacki zorganizowany na Rynku Bocheńskim od godz. 15.00. Wiele atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych –- będzie miasteczko strażackie z torem zręcznościowym, gdzie będzie można poczuć się jak strażak, podać wodę z węża pożarniczego, zaliczyć szereg sprawności - wszystko w atmosferze radości i zabawy - zachęcają bocheńscy strażacy.

Ponadto prezentowane będą samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt ratowniczy, można będzie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na profesjonalnym fantomie. W ramach pikniku, w celu regeneracji sił, serwowana będzie tradycyjna grochówka z kotła.

comments powered by Disqus

Najnowsze