Wydarzenia

Bohle Polska i "Budowlanka": Płacą za naukę zawodu

Firma Bohle Polska i Zespół Szkól Nr 2 w Bochni zapraszają do nauki w zawodzie monter izolacji przemysłowych w Branżowej Szkole I stopnia.

Co dalej po ukończeniu gimnazjum? Nad tym pytaniem, w tym momencie, prawdopodobnie dość intensywnie rozmyśla każdy gimnazjalista.

Jeżeli chcesz zdobyć zawód gwarantujący dobrą i pewną pracę po zakończeniu szkoły, zainteresuj się kierunkiem monter izolacji przemysłowych.

Firma Bohle Polska i Zespół Szkól Nr 2 w Bochni już trzeci rok prowadzą rekrutację do klasy pierwszej w tym zawodzie.

Dla kogo ten zawód?

Dla ludzi lubiących pracę urozmaiconą, mierzenie się z ciekawymi zadaniami na co dzień, pracę zespołową.

Jako monter izolacji przemysłowych będziesz pracował m.in. w rafinerach, elektrowniach, dla przedsiębiorstw branży chemicznej. Twoje zadania będą obejmowały montaż materiałów izolacyjnych na ścianach zewnętrznych lub rurociągach, w celu ochrony budynków i instalacji przed niskimi temperaturami i hałasem. Izolacje przemysłowe służą nie tylko do ochrony przed ciepłem czy zimnem, ale również przyczyniają się do oszczędności energii. W tym celu monterzy izolacji przemysłowych osłaniają materiały izolacyjne blachami, foliami w celu ich ochrony przed uszkodzeniem. Ponadto monter izolacji przemysłowych instaluje lekkie ścianki, ustawia rusztowania i odpowiednio dostosowuje różne elementy izolacyjne. Ucząc się w tym zawodzie, zdobędziesz wiedzę na temat materiałów, którymi będziesz się posługiwał na co dzień (aluminium, stal nierdzewna, materiały izolacyjne), zwiedzisz wiele ciekawych miejsc w Polsce i Europie, na swojej drodze poznasz wielu interesujących ludzi oraz poszerzysz swoje horyzonty.

Jak wygląda nauka w tym zawodzie?

Kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w Firmie Bohle Polska w Bochni przy ul. Partyzantów, kształcenie ogólne w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni („Budowlanka”). W okresie trwania nauki zawodu uczniowi będzie wypłacane comiesięczne wynagrodzenie zgodne z obowiązującymi przepisami.

Firma Bohle Polska to część grupy Bohle z siedzibą w Gummersbach w Niemczech, założonej w roku 1924 przez Ernesta Bohle. Przedsiębiorstwo stale się rozwija, w wyniku czego w ostatnich kilkudziesięciu latach powstały nowe zakłady w kolejnych krajach. Obecnie zakłady Bohle zatrudniają ok. 700 pracowników w zakładach w Niemczech, Polsce, Francji, Szwajcarii. Wykonując izolacje przemysłowe, wykończenie wnętrz, ochronę przeciwpożarową i konstrukcje metalowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem zawodu „monter izolacji przemysłowych” złóż podanie – zaloguj się poprzez system rekrutacji elektronicznej w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni .

Chcesz wiedzieć więcej – odwiedź nasze strony internetowe: http://www.bohle-gruppe.com/index.php/ausbildung_pl/a/plwww.zs2-bochnia.pl

Najnowsze