Wydarzenia

Nareszcie WIOSNA! Czas na rozpoczęcie prac w ogrodzie

Artykuł promocyjny

Lubimy ten okres roku, w którym przyroda budzi się do życia: z każdym dniem przybywa zieleni, kolorowych kwiatów, słońce świeci coraz dłużej... To także czas rozpoczęcia prac w przydomowych ogródkach. Centrum Ogrodnicze "Świat Zieleni" z Łapczycy podpowiada od czego zacząć i o co warto zadbać w pierwszej kolejności.

W Centrum Ogrodniczym "Świat Zieleni" w Łapczycy znajdziecie nie tylko przydatny sprzęt, preparaty oraz rośliny do swojego ogrodu, ale także fachowe porady, które pomogą w jego pielęgnacji o każdej porze roku.

Formowanie żywopłotów

Należy uformować żywopłoty - można to zrobić przy pomocy nożyc ręcznych, akumulatorowych bądź spalinowych (w naszej ofercie produkty firmy Fiskars i Gardena)

Formowanie drzew i krzewów

Korygujemy kształt, wielkość koron drzew liściastych oraz krzewów kwitnących latem. Na młodych pędach rany powstałe po cięciu smarujemy balsamem ogrodniczym lub pastą Funaben Plus.

Do czasu nabrzmienia pąków zwalczamy stadia zimujące szkodników stosując Promanal 60EC. Brzoskwinie i morele będące jeszcze w formie bezlistnej opryskujemy przeciwko kędzierzawości liści używając Miedzian Extra 350SC lub Sylit 65WP.

Pielęgnacja trawnika

Gdy ziemia nieco obeschnie należy z trawnika wygrabić martwe resztki, zrobić aerację trawnika lub wertykulację. Miejsca gdzie trawa wyginęła dosiewamy nasionami trawy wymieszanymi z podłożem. Miejsca zniszczone przez pleśń śniegową podlewamy lub opryskujemy preparatem Topsin M500.

Zakładamy warzywniak

Użyźniamy podłoże najlepiej nawozem naturalnym typu obornik granulowany lub nawozami Bio np. organiczny z wełny owczej firmy Compo.

Ukwiecanie skrzynek balkonowych i donic

Najlepiej posadzić bratki, stokrotki lub pierwiosnki, bo mogące jeszcze wystąpić wiosenne nocne przymrozki nie są dla nich groźne.

* * *

W Centrum Ogrodniczym "Świat Zieleni" w Łapczycy znajdziecie nie tylko przydatny sprzęt, preparaty oraz rośliny do swojego ogrodu, ale także fachowe porady, które pomogą w jego założeniu i pielęgnacji o każdej porze roku. Zapraszamy!

Najnowsze