Wydarzenia

Tragedia w Brzesku: Utonął niepełnosprawny 10-latek

tim

- Prokuratura w Brzesku wyjaśnia okoliczności śmierci 10-letniego niepełnosprawnego chłopca. Chłopak utonął podczas kąpieli w wannie terapeutycznej w brzeskim Domu Pomocy Społecznej - poinformowała w internetowym wydaniu "Gazeta Wyborcza Kraków".

Do tragedii doszło w miniony poniedziałek ok, 11:30 w brzeskim Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry służebniczki. Cierpiący na obustronny niedowład wszystkich kończyn 10-latek mieszkał tu od dwóch lat.

- W tym dniu chłopiec był pod opieką fizjoterapeutki, miał zabiegi terapeutyczne w wannie do fizjoterapii. W pomieszczeniu był jeszcze jeden, starszy mężczyzna, też pensjonariusz DPS, który czekał na zabieg. Do tragedii doszło, kiedy kobieta zajęła się na chwilę drugim pacjentem - relacjonuje "Gazeta Wyborcza".

Z zeznań kobiety wynika, że gdy 10-latek był w wannie, na krótką chwilę odwróciła się do drugiego pacjenta, by przygotować go do zabiegu. Gdy ponownie spojrzała na chłopca był już pod wodą.

Fizjoterapeutka próbowała ratować podopiecznego - wyciągnęła go z wanny i zaczęła reanimować. Zaalarmowano pogotowie. Niestety chłopca nie udało się uratować.

Sprawę bada brzeska prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność oddechowa mogąca być następstwem utonięcia.

- Te wyniki sekcyjne wymagają weryfikacji dalszymi szczegółowymi badaniami, więc ostateczna przyczyna zgonu i pełna opinia dotycząca przyczyn zgonu będzie znana za około miesiąc - sprecyzował na antenie RMF FM prok. Andrzej Leśniak.

Na razie śledztwo prowadzone jest "w sprawie" - nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.

comments powered by Disqus

Najnowsze