Wydarzenia

Pijany nieletni palił papierosa. Kary dla sprzedawców

tim

We wtorek w jednym z bocheńskich parków policjanci podjęli interwencję wobec pijanego nieletniego, który palił papierosa. Na osobę, która sprzedała nieletniemu papierosy nałożono mandat w wysokości 500 zł, a sprzedawcę alkoholu czeka postępowanie karne.

- We wtorek 21 marca bocheńscy policjanci w trakcie patrolu jednego z miejskich parków podjęli interwencję wobec nieletniego, który w tym czasie palił papierosa. W trakcie legitymowania z ust chłopaka wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego został on również poddany badaniu alkomatem. Wynik badania wskazał stężenie alkoholu w wymiarze 0,36 promila - poinformował mł. asp. Łukasz Ostręga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Policjanci ustalili osobę, która sprzedała nieletniemu papierosy i wobec tej osoby zastosowali postępowanie mandatowe nakładając mandat karny w wysokości 500 złotych.

- Następnie policjanci ustalili osobę, która sprzedała nieletniemu alkohol. Ze względu na to, że sprzedaż alkoholu nieletniemu zgodnie z art. 43 Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi wyczerpuje znamiona przestępstwa, w tym przypadku wobec sprzedawcy prowadzone będzie postępowanie karne - wyjaśnił Łukasz Ostręga.

W przypadku nieletniego, który wykazuje cechy zdemoralizowania, materiały w jego sprawie zostaną przekazane do sądu dla nieletnich.

comments powered by Disqus

Najnowsze