Wydarzenia

Rozstrzygnięto przetarg na ogródek w Rynku. Rekordowa stawka

Mirosław CISAK

W poniedziałek rozstrzygnięto przetarg na dzierżawę części płyty bocheńskiego Rynku z przeznaczeniem na prowadzenie ogródka kawiarnianego. W postępowaniu z ceną wywoławczą 9090 zł netto za miesiąc dzierżawy wzięły udział dwie firmy. Zwycięzca zamierza płacić 15 500 zł netto miesięcznie, czyli ponad 19 tys. zł brutto.

Było to drugie podejście do tego tematu w tym roku. Pierwsze przetargi na dwa ogródki kawiarniane na bocheńskim Rynku ogłoszono bowiem 13 lutego. Cena jaką zaproponowano (13 500 zł netto za miesiąc dzierżawy) okazała się zaporowa, bo nikt się wtedy nie zgłosił.

2 marca magistrat ogłosił ponowne przetargi, tym razem z cenami wywoławczymi 9090 zł netto. Kilka dni później (6 marca) odwołano przetarg na ogródek w północno-wschodnim narożniku Rynku, czyli od strony Muzeum. Powód to możliwe prace archeologiczne w tym miejscu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Drugi przetarg odbył się zgodnie z planem 20 marca.

- Wylicytowana kwota miesięcznej dzierżawy to 15 500 zł netto, czyli 19 065 zł brutto. W przetargu uczestniczyły dwie firmy. Wygrała firma pani Filipek - powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

Stawka jest rekordowa. Do tej pory największa wynosiła 13 500 zł netto (w zeszłym roku).

Ogródek w północno-zachodniej części Rynku będzie prowadzony od 20 kwietnia do 17 września br.

Niewykluczone, że w czasie sezonu, po zakończeniu prac archeologicznych, zostanie ogłoszony przetarg na drugi ogródek.

comments powered by Disqus

Najnowsze