Wydarzenia

Powiat bocheński z kalendarium na 2017 r.

tim

źródło: informacja prasowa

Integracja Malowana Dźwiękiem, Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych, Rajd Ziemi Bocheńskiej, Piknik nad Zalewem, 3. Święto Gminy Bochnia, V Festiwal Kultury Beskidzkie Rytmy i Smaki, Święto Lasu, Rajd Jesienny - to tylko nieliczne wydarzenia, które znalazły się w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni we współpracy z gminami, kalendarzu, jakie odbędą się na terenie powiatu bocheńskiego.

Wśród około 200 imprez, mieszkańcy i turyści znajdą wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, rozrywkowe, czy turystyczne. Młodsi i starsi będą mogli wziąć udział w konkursach, grach terenowych i wieczorach pamięci. Niektóre imprezy na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń powiatu bocheńskiego i są to imprezy o znaczeniu lokalnym, jak i międzynarodowym, a inne znalazły się w nim po raz pierwszy.

- Niejednokrotnie wydarzenia organizowane na terenie powiatu przyczyniają się do integracji lokalnej społeczności, kultywowania tradycji, czy podtrzymywania zwyczajów i prezentowania osiągnięć - zwraca uwagę Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Po raz kolejny wydział promocji zaprosił do współpracy gminy, jednostki kultury, szkoły, stowarzyszenia i organizacje sportowe. Publikacja w formie kieszonkowej zawiera nazwę imprezy, datę, miejsce, organizatora oraz krótki opis wydarzenia.

Kalendarium zostanie rozesłane do wszystkich centrów informacji turystycznej na terenie Małopolski. Publikacje trafią również do hoteli, instytucji kultury, czy gmin na terenie powiatu bocheńskiego.

comments powered by Disqus

Najnowsze