Wydarzenia

Tadeusz Stachak nowym komendantem policji w Bochni

Mirosław CISAK

Zmiana na stanowisku komendanta policji w Bochni. Od 15 marca funkcję tę pełni Tadeusz Stachak, dotychczasowy zastępca komendanta w Limanowej. Mariusz Dymura będzie teraz kierował garnizonem w Tarnowie.

Mł. insp. Mariusz Dymura pracował w bocheńskiej jednostce od 2008 roku. Najpierw jako zastępca komendanta, a od 2013 r. jako komendant. Teraz awansował na stanowisko komendanta miejskiego policji w Tarnowie.

Jego następca zdaje sobie sprawę z bardzo dobrych statystyk bocheńskiej jednostki.

- Mam świadomość, że Komenda Powiatowa Policji w Bochni jest dobrą jednostką. Moim celem jest, aby ta jednostka w dalszym ciągu była tak postrzegana - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Tadeusz Stachak, nowy komendant powiatowy policji w Bochni.

- Jestem policjantem, który do tej pory pracował po sąsiedzku, bo w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, gdzie przez dziewięć lat byłem zastępcą komendanta. Myślę, że doświadczenie, które udało mi się w tym czasie zebrać będzie tutaj procentować - stwierdził Tadeusz Stachak.

Jak będą wyglądały pierwsze dni nowego komendanta? - W pierwszej kolejności muszę dosłownie poznawać tę jednostkę, to jakie są tutaj przyjęte rozwiązania. Być może będę coś zmieniać, a może pozostawimy wszystkie rozwiązania. Przede wszystkim muszę przyjrzeć się jak pracuje ta jednostka - przyznał komendant Tadeusz Stachak.

Mł. insp. Tadeusz Stachak jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę w policji rozpoczął w 1991 r. Od początku służby związany z pionem kryminalnym.

Pracował m.in. w wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Nowym Sączu, a po reformie administracyjnej w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą oraz w wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Od października 2003 r. zastępca naczelnika wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a od kwietnia 2008 r. zastępca komendanta tej jednostki. Od 15 marca 2017 r. komendant powiatowy policji w Bochni.

comments powered by Disqus

Najnowsze