Wydarzenia

Zmiany w policji: Nowi komendanci w Bochni i Brzesku?

PRZEGLĄD PRASY

Tomasz STODOLNY

Wczoraj informowaliśmy o awansie wiceszefa bocheńskiej policji na komendanta powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzisiejsza "Gazeta Krakowska" przynosi nieoficjalne informacje o kolejnych planowanych zmianach na kierowniczych stanowiskach w tej formacji.

Wczoraj szef bocheńskiej policji mł. insp. Mariusz Dymura żegnał swojego zastępcę, który został komendantem w Dąbrowie Tarnowskiej. Czy jego samego też czeka awans - na komendanta w Tarnowie?

W Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach z Bochni zastąpił odwołanego Andrzeja Kupca. Więcej na ten temat TUTAJ.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji podanych w dzisiejszym wydaniu "GK", do awansu przymierzany jest także szef bocheńskiej komendy - mł. insp. Mariusz Dymura - który miałby zostać komendantem garnizonu w Tarnowie. Z kolei obecne kierownictwo komendy w Tarnowie miałoby zostać przeniesione do mniejszych jednostek: komendant mł. insp. Mirosław Moryl zostałby szefem policji w Brzesku, a jego zastępca mł. insp. Witold Ślęzak - w Bochni.

To jednak tylko spekulacje. Komenda Wojewódzka Policji nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Ewentualne decyzje zapadną w ciągu najbliższych dni.

comments powered by Disqus

Najnowsze