Wydarzenia

Z Bochni na szefa policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Tomasz STODOLNY

Nadkom. Mirosław Strach - dotychczasowy zastępca szefa policji w Bochni - został komendantem powiatowym policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Obowiązki przejął we wtorek 7 marca.

Dotychczasowy szef dąbrowskiej policji - Andrzej Kupiec, przeszedł do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Mirosław Strach służbę w policji rozpoczął w 1995 roku, jako aplikant Komisariatu Policji w Katowicach. W 1997 roku zmienił garnizon śląski na małopolski podejmując służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku, gdzie służył w pierwszej kolejności jako funkcjonariusz Sekcji Ruchu Drogowego, a później detektyw Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej.

W 2007 roku służbę rozpoczął w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni na stanowisku specjalisty Sekcji Ruchu Drogowego. Po 4 latach służby, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinspektora Mariusza Dymury komisarz Mirosław Strach służbę objął w Komisariacie Policji w Nowym Wiśniczu, gdzie w ciągu 2 lat pełnił służbę jako zastępca, a później Komendant Komisariatu w Nowym Wiśniczu.

20 października 2014 roku komisarz Mirosław Strach wrócił do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, aby objąć stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. 7 marca 2017 r. został Komendantem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

comments powered by Disqus

Najnowsze