Wydarzenia

Przetarg na ogródki. Nikt się nie zgłosił, magistrat próbuje jeszcze raz

Tomasz STODOLNY

Wysoka cena wywoławcza pierwszego przetargu na dzierżawę części płyty Rynku z przeznaczeniem pod prowadzenie ogródków kawiarnianych w okresie letnim wyraźnie odstraszyła oferentów. Dzierżawą za taką stawkę nikt nie był zainteresowany...

Zeszły rok obfitował w wydarzenia, które pomagały napędzać ruch w ogródkach. Fot. Facebook/GaleriaBochenska

Przypomnijmy: cenę wywoławczą miesięcznego czynszu określono na 13 500 zł (netto). Tak wysokiego pułapu nie było jeszcze nigdy. Urzędnicy sugerowali się zapewne wynikiem jednego z zeszłorocznych przetargów. Osiągnięto wtedy dokładnie 13 500 zł netto. Dla drugiego ogródka była to stawka w wysokości 9190 zł.

W 2016 roku licytujący mogli jednak liczyć na zwiększone obroty spowodowane EURO 2016, Światowymi Dniami Młodzieży i RIO 2016. W kalendarzu na 2017 rok próżno szukać tego typu wydarzeń. Zapewne m.in. właśnie dlatego do zaplanowanego na 28 lutego przetargu z taką ceną wywoławczą nikt się nie zgłosił.

Urzędnicy szybko rozpisali nowy przetarg (dziś opublikowany w internecie). Cena wywoławcza to w przypadku obu ogródków 9.090 zł netto. Przetarg odbędzie się 20 marca.

comments powered by Disqus

Najnowsze