Wydarzenia

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież biżuterii

tim

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież złotej biżuterii (kolczyków) w jednym z salonów jubilerskich w Bochni. Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Krakowa i 29-letnia mieszkanka Kłaja, którzy byli poszukiwani od początku lutego.

Fot. KPP w Bochni

Policjanci dysponowali jedynie zdjęciami z monitoringu, na których uchwycone zostały sylwetki sprawców.

- Kradzież złotych kolczyków o wartości 1300 złotych miała miejsce 7 lutego 2017 roku w jednym z salonów jubilerskich na terenie Bochni. Wtedy sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a właściciel salonu zgłosił kradzież na policję. Policjanci dysponowali nagraniem z monitoringu, na którym kamery uchwyciły sylwetki osób podejrzanych - poinformował Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

- 28 lutego patrol dzielnicowych rozpoznał mężczyznę i kobietę w trakcie patrolu miasta. Do zatrzymania doszło na ulicy Trudnej w Bochni. 25-letni mieszkaniec Krakowa i 29-letnia mieszkanka Kłaja trafili na komendę w Bochni, gdzie zostali przesłuchani i postawiono im zarzut kradzieży - wyjaśnił Łukasz Ostręga.

Sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie, który zdecyduje o przyszłości podejrzanych. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

comments powered by Disqus

Najnowsze