Wydarzenia

Wojewoda przekazał promesy na drogi i osuwiska w powiecie bocheńskim

tim

W środę w Starostwie Powiatowym w Bochni wojewoda małopolski Józef Pilch przekazał władzom Powiatu Bocheńskiego, Nowego Wiśnicza i Łapanowa promesy na modernizacje dróg powiatowych i gminnych oraz stabilizacje osuwisk. Łącznie chodzi o kwotę ponad 5,6 mln zł.

Na zdjęciu od lewej Robert Roj (wójt gminy Łapanów), Małgorzata Więckowska (burmistrz Nowego Wiśnicza), Józef Pilch (wojewoda małopolski) i Józef Mroczek (wicestarosta bocheński).

Pieniądze pochodzą z dotacji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Promesę na drogi powiatowe z rąk wojewody odebrał wicestarosta bocheński Józef Mroczek. 1 223 000 zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zostanie przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej w Pogwizdowie i Zawadzie. 1 904 153 zł z tego samego źródła na rozbudowę drogi powiatowej w Brzeźnicy i Łazach. Natomiast 1 060 000 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie przeznaczone na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi w miejscowości Kamionna.

Dodatkowo wojewoda przekazał na ręce burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej promesę na remont drogi gminnej w Łomnej w wysokości ponad 350 tys. zł (27. miejsce na liście rankingowej „schetynówek”). Promesę na 1,1 mln zł dotacji otrzymał Robert Roj, wójt Łapanowa, z przeznaczeniem na stabilizację osuwiska w Kamyku.

Wojewoda Józef Pilch poinformował również o przyznaniu Starostwu Powiatowemu w Bochni dodatkowych środków finansowych na wykonanie prac zabezpieczających budynek byłego dworu położonego w miejscowości Grabie w gminie Łapanów w części stanowiącej własność Skarbu Państwa.

* * *

Przypomnijmy, że środki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 otrzymała również gmina Drwinia na remont drogi gminnej w Świniarach (440 tys. zł, 17. miejsce na liście rankingowej - dofinansowanie otrzymało 30 gmin).

Natomiast wniosek przygotowany przez Bochnię zajmuje 31. miejsce (czyli 1. na liście rezerwowej). Miasto chce remontować ul. Poniatowskiego, ul. św. Leonarda i ul. Solna Góra. Prawdopodobnie po oszczędnościach poprzetargowych środki zostaną przesunięte na działania w Bochni.

comments powered by Disqus

Najnowsze