Wydarzenia

Ponad 1,7 mln zł na Ośrodek Interwencji Kryzysowej

tim

źródło: informacja prasowa

Ponad 1 mln 700 tys. zł otrzymał Powiat Bocheński na realizację w Ośrodku Interwencji Kryzysowej projektu pn. „OIK całą dobę”. Pozyskane środki pozwolą na zapewnienie całodobowej pomocy mieszkańcom powiatu bocheńskiego przeżywającym kryzysy lub doświadczających przemocy.

Dzięki realizacji projektu w OIK-u będzie można uzyskać natychmiastową pomoc w sytuacji kryzysowej, w tym pomoc w przypadku traumatycznych, urazowych zdarzeń, czy gwałtownej niekorzystnej zmiany życiowej jak strata bliskiej osoby, żałoba, problemy rodzinne, zaburzenia psychiczne.

Funkcjonować też będzie poradnictwo telefoniczne w ramach współpracy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, a także możliwość udzielenia pomocy w terenie, w miejscu zdarzenia. Projekt obejmuje też zabezpieczenie osobom w nagłych sytuacjach kryzysowych noclegu przez krótki czas.

Zakres projektu to także m.in. prace dostosowawcze w część hostelowej i budynku OIK na potrzeby miejsc schronienia. Przewidziano także doposażenie OIK w niezbędny sprzęt, zostaną przeprowadzone prace remontowe bezpośrednio powiązane z przedmiotem projektu tj. prowadzeniem całodobowej interwencji kryzysowej w powiecie bocheńskim.

- W tym tygodniu już po raz drugi Powiat Bocheński znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Ponad 2 mln zł otrzymaliśmy na centrum kompetencji zawodowych. Obecnie ponad 1,7 mln zł na uruchomienie całodobowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Łącznie to ponad 3,5 mln zł, które trafi do Powiatu Bocheńskiego - zwraca uwagę Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,9 mln zł. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2020.

comments powered by Disqus

Najnowsze