Wydarzenia

Dziesiąty inwestor w bocheńskiej strefie

tim

źródło: informacja prasowa

W piątek 24 lutego w Urzędzie Miasta Bochnia odbył się przetarg nieograniczony na sprzedaż kolejnej działki w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Teren o powierzchni 4,4792 ha kupiła firma Kegel-Błażusiak Trade Sp. z o.o. Sp. komandytowa, z siedzibą w Nowy Targu, za wylicytowaną kwotę brutto 3 950 811,66 zł.

Kegel-Błażusiak to wiodący polski producent profesjonalnej odzieży i obuwia do pracy oraz pokrowców i akcesoriów samochodowych. Wyroby Kegel-Błażusiak trafiają do firm z całego świata. Z samej tylko branży motoryzacyjnej jako odbiorców wymienić można: BMW, General Motors, Toyotę, Mercedesa, Volkswagena, Audi, itd.

- Ta prężna firmą, zatrudniającą kilkuset wykwalifikowanych pracowników w czterech nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Nowym Targu, Ochotnicy, Jabłonce i Limanowej, produkuje także specjalną odzież i elementy ochronne - poinformowali urzędnicy.

- Do oryginalnych i wyjątkowych produktów firmy można niewątpliwie zaliczyć koszulki do pracy lub użytku sportowego, ze specjalnie zmodyfikowanym włóknem PROLEN utrzymującym ciało w suchym mikroklimacie. Wplecione do tych koszulek włókna z jonami srebra, ograniczają rozwój niepożądanych, powstających przy skórze bakterii, neutralizując także częściowo zapachu potu - podano w informacji prasowej.

- Ciekawym a jednocześnie niesamowicie wytrzymałym produktem nowego na BSAG inwestora są także specjalne kozaki hutnicze odporne na bardzo wysokie temperatury, wyprodukowane ze specjalnie impregnowanej wodoodpornej skóry i bardzo wytrzymałej na wytarcie dzianiny laminowanej - dodano.

Inwestor docelowo planuje w Bochni budowę zakładu o powierzchni ok. 25 tys. m2, w którym zatrudnienie finalnie znajdzie ponad 100 osób.

comments powered by Disqus

Najnowsze