Wydarzenia

W Dziewinie otwarto nowoczesną strzelnicę pneumatyczną

Mirosław CISAK

Dwa tygodnie temu w Dziewinie (gmina Drwinia) otwarto nowoczesną strzelnicę pneumatyczną. To bardzo znamienna lokalizacja - są to bowiem rodzinne strony dla utytułowanej zawodniczki strzelającej z pistoletu - Joanny Tomali.

Strzelnica znajduje się w budynku Domu Ludowego w Dziewinie. Ze środków będących w dyspozycji wójta gminy Drwinia Jana Pająka przeprowadzono modernizację pomieszczeń dawnej remizy OSP (po przeprowadzeniu się strażaków do nowej).

Powstała profesjonalna strzelnica pneumatyczna składająca się z czterech stanowisk wyposażonych w transportery tarcz, kulochwyt wykonany ze specjalnego tworzywa pochłaniającego śrut, indywidualne doświetlenie każdej tarczy oraz niezbędne wyposażenie sali tak, aby można było w niej prowadzić treningi i zawody strzeleckie o charakterze rekreacyjnym i sportowym.

Strzelnica powstała dzięki zaangażowaniu wójta oraz Leszka Machaja, prezesa założonego w 2015 r. Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju „PUSZCZA” Dziewin, którego członkowie korzystali ze strzelnic oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. - Przekazany obiekt pozwoli na rozwój tej dyscypliny sportowej i wpisuje się w zapowiadany przez rząd rozwój strzelectwa i obronności - podkreśla Leszek Machaj.

Z gminy Drwinia (a dokładnie z miejscowości Trawniki) pochodzi Joanna Tomala, akademicka mistrzyni świata w pistolecie pneumatycznym, której talent ujawnił się podczas gimnazjady organizowanej przez trenera Mieczysława Balickiego.

Gdy zaczynała swoją przygodę ze strzelectwem musiała trenować na strzelnicy w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni. - W czasach gimnazjalnych mogłam jeździć do Bochni tylko raz w tygodniu, bo na więcej nie pozwalał mi czas - przyznała w rozmowie z Bochnianin.pl Joanna Tomala.

W środę 22 lutego zawodniczka odwiedziła nową strzelnicę w Dziewinie i oddała swoje pierwsze strzały w tym miejscu.

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym jak zaadaptowano ten obiekt. To dobre miejsce dla osób, które chciałyby się trochę pobawić albo zacząć przygodę ze strzelectwem - powiedziała Joanna Tomala.

Oficjalne otwarcie strzelnicy zorganizowano 17 lutego (poniżej na zdj. 7-11).

* * *

Trzymając drugi raz w swoim życiu pistolet pneumatyczny w dłoni, zajęła na szkolnych zawodach strzeleckich 3 miejsce. Był to początek fantastycznej sportowej kariery pochodzącej spod Bochni Joanny Tomali. Od debiutu minęło kilka lat. Aktualnie ta utalentowana 23-latka, ma w swoim dorobku m.in. tytuł Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy i drużynowej Mistrzyni Świata w strzelectwie sportowym. Niezliczone ilości pucharów, medali i wyróżnień - w 2014 roku uzupełnił ustrzelony na kolejnych zawodach Fiat Punto. Czytaj wywiad ze "snajperką" w Bochnianka.pl - TUTAJ.

* * *

comments powered by Disqus

Najnowsze