Wydarzenia

Połamane drzewa, uszkodzone dachy. Silne wiatry na północy powiatu

Tomasz STODOLNY

Dzisiaj od rana zanotowano w północnej części powiatu, głównie na terenie Gminy Drwinia, bardzo silne wiatry, które doprowadziły do zerwania i uszkodzenia dachów, powalenia drzew, uszkodzeń w infrastrukturze - informują bocheńscy strażacy.

"Mapa wiatrów" nad Polską, stan na godz. 9:30.

- Obecnie prowadzimy 5 akcji ratowniczych związanych z zabezpieczaniem obiektów z zerwanymii i uszkodzonymi dachami na terenie miejscowości Ispina, Wola Drwińska, Drwinia, (w tym na obiekcie Szkoły Podstawowej w Drwini) - relacjonuje st. kpt. Gerard Wydrych z KP PSP w Bochni.

Zaangażowanych w te działania ratownicze jest 14 zastępów straży pożarnej.

- Łączna ilość interwencji prowadzonych od godz. 5.50 wynosi 8, prowadzone rozpoznanie na terenie miejscowości ogarniętych szczególnie silnymi wiatrami wykazuje, że jest większa liczba uszkodzonych obiektów - informują strażacy.

- Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, szczególnie części północnej do zachowania szczególnej ostrożności, szczególnie w obrębie dróg, w poblizu drzew, ale również w terenach zabudowanych, gdzie wraz z wiatrem przemieszczają się różnego rodzaju elementy, przedmioty - zwraca uwagę st. kpt. Gerard Wydrych. - Szczególną uwagę trzeba zwócić na miejsca parkowania pojazdów, unikać sasiedztwa drzew, konarów, elementów typu tablice reklamowe, itp.

AKTUALIZACJA:

10:30 - Na chwilę obecną zanotowano od początku wystąpienia zjawiska 15 interwencji, ciągle przychodzą jednak kolejne zgłoszenia o zerwanych lub uszkodzonych obiektach, powalonych drzewach na budynki mieszkalne oraz na szlaki komunikacyjne.

Do godz. 9.50 - 9 zerwanych lub uszkodzonych dachów, 6 wiatrołomów, czyli drzew powalonych na budynki lub drogi.

W działania ratownicze zaangażowanych jest 63 strażaków, 17 pojazdów pożarniczych.

Oprócz znacznych uszkodzeń i dużych strat materialnych, na szczęście nikt nie został ranny, nie zanotowano ofiar smiertelnych.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze