Wydarzenia

Termowizyjne przeglądy budynków

tim

źródło: informacja prasowa

W ramach programu LIFE, którego partnerem jest Gmina Miasta Bochnia, w dniach 20, 21 oraz 23 lutego Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie miasta przy pomocy kamery termowizyjnej.

- Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych - poinformował Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

WAŻNE!

Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny).

Osoby zainteresowane wykonaniem pomiarów proszone są o kontakt z Ekodoradcą telefonicznie pod nr tel. 14 61 49 154, bądź osobiście w Urzędzie Miasta Bochnia w pokoju 7. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w dniach 20, 21 i 23 lutego w godz. 16:00-19:00.

Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami, a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

UWAGA!

Akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę.

comments powered by Disqus

Najnowsze