Wydarzenia

Charytatywny remont w SOSW

tim

źródło: informacja prasowa

Niespełna dwa miesiące temu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni zakończył się współfinansowany ze środków PFRON kompleksowy remont sanitariatów wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych, a już na uczniów oraz nauczycieli powracających z ferii czekała kolejna niespodzianka. Parter budynku przy ul. Stasiaka zyskał nowy blask.

To wszystko za sprawą Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych, którego członkowie wykonali nieodpłatnie prace budowlane oraz pozyskali sponsorów na potrzebne materiały m.in. farby, lakiery, wylewki samopoziomujące i wykładzinę przemysłową.

Śmiało można powiedzieć, że obecnie to niezwykle rzadko spotykana forma filantropii, a jednocześnie znakomity przykład dla innych. - Chciałam przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować za ten piękny gest, który świadczy o otwartości na potrzeby innych i wielkim sercu - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

Remont wykonywało siedmiu fachowców, którzy przyjechali z różnych stron południowej Polski i przez dwa weekendy pracowali od rana do wieczora. - Nawet zapomnieliśmy o alarmie, który włączył się o godzinie dwudziestej. Gdy usłyszeliśmy syrenę, zdaliśmy sobie sprawę, że jest chyba trochę późno - mówi Mariusz Pilarski z Nowego Wiśnicza, inicjator akcji.

Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych zrzesza w swoich szeregach właścicieli firm budowlanych, rzeczoznawców i egzaminatorów. Celem funkcjonowania jest podniesienie prestiżu zawodowego specjalistów branży remontowo-budowlanej, a nieodłącznym elementem jest działalność charytatywna. Remont w bocheńskim Ośrodku to szósta tego typu akcja.

W pracach uczestniczyli: Edward Dróżdż, Dariusz Smulski, Tomasz Kita, Sławomir Przygodzki, Radosław Seremak, Marek Surmacz i Mariusz Pilarski. Materiały budowlane podarowali: RIGIPS, MAPEI, ATLAS, FORBO FLOORING POLSKA i LAKMA.

comments powered by Disqus

Najnowsze