Wydarzenia

Nocny pożar domu w Brzesku - zdjęcia

tim

Po godz. 1:00 w nocy z 13 na 14 lutego wybuchł pożar budynku mieszkalnego w Brzesku. Strażacy ewakuowali z płonącego domu dwie osoby uwięzione na piętrze.

Gdy jednostki straży przybyły na miejsce paliło się w garażu na parterze budynku mieszkalnego (płomienie wychodziły na zewnątrz przez okienka bramy garażowej, w środku znajdował się samochód osobowy). Na zewnątrz budynku bezpieczny był właściciel budynku, ale na piętrze znajdowały się jeszcze 2 osoby dorosłe.

- Działania straży polegały m.in. na ewakuacji osób zagrożonych przy pomocy drabiny przenośnej i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie pozostałej części budynku. Z powodu silnego zadymienia działania gaśnicze prowadzono w aparatach powietrznych z wykorzystaniem kamery termowizyjnej oraz wentylatora oddymiającego - relacjonują brzescy strażacy.

W akcji gaśniczej brały udział 2 ciężkie samochody gaśnicze oraz podnośnik SHD z JRG Brzesko, a także średni samochód gaśniczy z OSP KSRG Jadowniki. Na miejscu obecny był także zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze