Wydarzenia

KN-2: W tym roku 270 metrów i projekt na resztę

Tomasz STODOLNY

W tym roku magistrat zamierza wydłużyć północno-zachodnią obwodnicę miasta (KN-2) o 270 metrów. Ale osobno zleca projektowanie dalszej części drogi - aż do samego końca i połączenia jej z ul. Armii Krajowej.

I etap KN-2 łączący os. Niepodległości z ul. Karosek i dalej ul. Poniatowskiego liczący około 1,5 km oddano do użytku 7 lat temu. Od tamtej pory nie udało się "pociągnąć" drogi dalej, choć potrzeba jej budowy przestała być poddawana w wątpliwość.

Ten rok ma być przełomowy: zostanie wybudowany 1. odcinek II etapu (wydłuży drogę o 270 metrów - więcej TUTAJ) oraz ma być zaprojektowany 2. i 3. odcinek drogi.

Pierwszy odcinek zostanie wybudowany w całości za pieniądze z budżetu miasta. Dalszą część drogi magistrat dzieli na kolejne dwa odcinki i będzie się starał pozyskać jakieś dofinansowanie zewnętrze. Bo inwestycja nie jest tania - każdy odcinek to koszt rzędu kilku milionów złotych.

Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej 2. i 3. odcinka. Firmy mogą składać swoje oferty do 26 lutego. Magistrat chce mieć projekt 2. odcinka już w połowie sierpnia, a resztę do końca listopada.

* * *

Warto przeczytać:
KN-2, czyli gorący kartofel. A było posłuchać Wojciecha Cholewy...

 

comments powered by Disqus

Najnowsze