Wydarzenia

Strażacy OSP ratują... tradycję

tim

Młodzi strażacy ochotnicy z Dziewina (gmina Drwinia) są jeszcze zbyt młodzi, aby nieść pomoc w akcjach, ale nie przeszkadza im to nieść innym radość. Ratując ginącą tradycję w Święto Trzech Króli przez Dziewin przeszła grupa kolędników składająca się z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewinie.

Po tygodniach prób, przygotowywania rekwizytów i strojów wreszcie nie bacząc na siarczysty mróz można było odwiedzić mieszkańców Dziewina przypominając im radosną nowinę narodzenia Bożej Dzieciny, niecnych postępków króla Heroda oraz złożyć życzenia na nowy rok. Wśród pasterzy, aniołów, chochoła, znaleźli się również Żyd z turoniem i oczywiście diabeł ze śmiercią.

Drogę oświetlała niesiona przez strażaka gwiazda. Orszak kolędników ze śpiewem wyruszył z remizy i w pierwszej kolejności odwiedzał domy strażaków. Mróz na dziecięcych buziach wymalował rumieńce, a w ich oczach zagościła radość, podobnie jak i u domowników, którzy nie bacząc na ewentualne zabrudzenia podłogi śniegiem ugościli liczną grupę w domach.

Strażacy mają w planach odwiedziny kolejnych domów w niedzielne popołudnia w zależności od pogody i zdrowia aktorów biorących udział w krótkim przedstawieniu.

Inicjatorem i realizatorem pomysłu wraz z młodzieżą jest ich opiekun dh Leszek Machaj.

comments powered by Disqus

Najnowsze