Wydarzenia

Marek Piekarczyk dostanie medal Św. Brata Alberta

tim

Honorowy ambasador Bochni Marek Piekarczyk, wokalista heavy-metalowej grupy TSA, znalazł się wśród laureatów medalu św. Brata Alberta za 2016 rok. Wyróżnienie od 1997 r. przyznawane jest osobom, które swoją działalnością wspierają niepełnosprawnych.

Marek Piekarczyk odbierze nagrodę m.in. za to, że pomaga niepełnosprawnym w rozwoju artystycznym i angażuje się w Festiwal Zaczarowanej Piosenki. - To jest po prostu prawdziwy przyjaciel osób niepełnosprawnych, ma cudowny z nimi kontakt i potrafi się dzielić z nimi tym wszystkim fantastycznym, co w sobie ma – powiedziała Anna Dymna, organizatorka FZP. Jak wiemy Marek Piekarczyk od początku wspiera także podobne przedsięwzięcie w Bochni - coroczny festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem.

Uroczysta gala i wręczenie medali odbędzie się 13 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Oprócz Marka Piekarczyka wyróżnieni zostali koszykarz NBA Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska, aktor i reżyser Krzysztof Orzechowski oraz rodzina Tomalów.

comments powered by Disqus

Najnowsze