Wydarzenia

Czad zabił w Rozdzielu, pożar w Trzcianie

Tomasz STODOLNY

Śmiertelna ofiara czadu w powiecie bocheńskim - w niedzielę rano zmarł 67-letni mężczyzna. W miniony weekend strażacy gasili też dwa pożary kominowe: w Zbydniowie i Trzcianie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 8:00 w Rozdzielu. Mężczyzna zasłabł w łazience (zainstalowany był tam podgrzewacz wody) - gdy na miejsce dotarły służby ratownicze, znajdował się już w pokoju, gdzie przeniósł go siostrzeniec. Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut, ale niestety, nie przyniosła rezultatu.

Dwa dni wcześniej (w piątek, 6 stycznia) tlenek węgla w swojej łazience odkrył mieszkaniec Cerekwi - zadziałała zainstalowana w domu czujka. Gdy włączył się alarm właściciel otworzył okna i wezwał strażaków. Na miejscu stwierdzono, że uszkodzona jest instalacja gazowa. - Czujka uratowała temu panu życie - nie ma wątpliwości kpt. Gerard Wydrych z bocheńskiej straży pożarnej.

W miniony weekend strażacy wezwani zostali także do dwóch pożarów kominowych. Oba miały miejsce w sobotę (7 stycznia). Najpierw w Zbydniowie, ale tam na szczęście nie doszło do strat materialnych, nie było też osób poszkodowanych.

Poważniejsze zdarzenie miało miejsce w Trzcianie, gdzie od pożaru sadzy w kominie zajęła się też sąsiadująca z nim część więźby dachowej. Po ugaszeniu ognia część konstrukcji trzeba było rozebrać. Zamieszkująca dom kobieta z dwójką dzieci czasowo znalazła schronienie u sąsiadów.

Poniżej zdjęcia z pożaru w Trzcianie.

comments powered by Disqus

Najnowsze