Wydarzenia

Burmistrz Brzeska o wydatkach na inwestycje: Będzie więcej

Tomasz STODOLNY

- Opozycja mocno krytykuje projekt budżetu przygotowany przez burmistrza Brzeska. Grzegorz Wawryka uspokaja: staramy się o środki, pieniędzy będzie na pewno dużo więcej - czytamy w bieżącym wydaniu "Tygodnika Brzesko-Bocheńskiego" (dodatek do "Gazety Krakowskiej").

W projekcie budżetu na rok 2017 (jeszcze nie został uchwalony) przewidziano zaledwie 3,5 mln zł na inwestycje. Jak zwracaliśmy już uwagę na łamach Bochnianin.pl, to najmniej od lat i zaledwie 2,8 proc. całego budżetu.

 

Dla porównania: Bochnia na inwestycje planuje wydać 21 mln zł (16,5 proc. budżetu), a znacznie mniejsza Rzezawa 5,2 mln zł (12 proc.).

Na łamach tygodnika burmistrz Brzeska uspokaja:

- To są wstępne założenia, dziś już jednak mogę obiecać, że na inwestycje wydamy na pewno kilka milionów więcej - zapewnia Grzegorz Wawryka.

Burmistrz przekonuje, że gmina ma spore szanse na dofinansowanie kilku dużych zadań - m.in. dokończenie wodociągu w Porębie Spytkowskiej (ok. 3 mln w ciągu dwóch lat) oraz termomodernizację obiektów oświatowych (ok. 4 mln w ciągu dwóch lat). W planach jest także budowa dużego parkingu przy dworcu kolejowym.

- Jeśli tylko dostaniemy wsparcie, a jest to wielce prawdopodobne, to będziemy inwestować także w drogi - dodaje Grzegorz Wawryka. I podkreśla, że w ciągu ostatnich kilku lat gmina partycypując w kosztach wydała na remonty dróg powiatowych i wojewódzkich ok. 10 mln zł.

Sesja budżetowa w Brzesku zaplanowana jest na 25 stycznia.

comments powered by Disqus

Najnowsze