Wydarzenia

Dostawczak doszczętnie spłonął w garażu

tim

Strażacy gasili w piątek pożar garażu w miejscowości Wojakowa, na południu powiatu brzeskiego. Doszczętnie społonął zaparkowany w nim samochód dostawczy.

O godz. 12:02 strażacy zostali zadysponowani do pożaru garażu w miejscowości Wojakowa.

- Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że pali się garaż wraz z samochodem dostawczym a wewnątrz znajdują się również butle z gazem propan-butan, które uległy rozszczelnieniu przed przybyciem zastępów, konstrukcja budynku wizualnie uległa naruszeniu - relacjonuje mł.bryg. Lach Piotr z KP PSP Brzesko.

- Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku, przewietrzeniu go, usunięciu spalonego wraku pojazdu oraz przeszukaniu budynku w celu wyeliminowania występowania zagrożenia.

Działania ratowniczo – gaśnicze trwały przeszło 5 godzin.

W czasie trwania tej akcji do SKKP wpłynęła informacja o pożarze drewnianego domu w miejscowości Biesiadki. Dzięki szybkiej interwencji przybyłych na miejsce zastępów straży, pożarem nie został objęty dach budynku oraz przyległe do niego inne zabudowania. Spaleniu uległa jednak część przyległej bezpośrednio do komina drewnianej ściany oraz powały.

W godzinach nocnych zastępy straży interweniowały jeszcze trzy razy: w Brzesku przy pożarze kominka w salonie budynku mieszkalnego, nad ranem o godzinie 4:12 przy wypadku drogowym w miejscowości Rudy Rysie (VW Golf w rowie, 4 osoby zabrane do szpitala - na zdjęciu poniżej) oraz o godzinie 6:02 przy pożarze samochodu w miejscowości Gnojnik.

comments powered by Disqus

Najnowsze