Wydarzenia

Kto kandydatem PiS na burmistrza Brzeska?

Tomasz STODOLNY

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Józefa Szczurek-Żelazko (na co dzień dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku) gościła dziś w studiu radia RDN Małopolska. Prowadząca zapytała ją m.in. o to, czy obecny burmistrz tego miasta Grzegorz Wawryka będzie kandydatem PiS na to stanowisko w wyborach za 2 lata.

Fot. screen YouTube.com ~VideoSejm

- Rzeczywiście nadeszła pora, aby zastanowić się nad strategią jaką Prawo i Sprawiedliwość przyjmie do wyborów samorządowych. Naszym zadaniem jest oczywiście wygranie tych wyborów i oczywiście chcielibyśmy żeby nasi ludzie realizowali strategię Prawa i Sprawiedliwości nie tylko na poziomie rządowym, w instytucjach rządowych, ale również w samorządach - odparła J. Szczurek-Żelazko.
Zdaniem posłanki współpraca z samorządami "nie układa się najlepiej".

- Wbrew temu co mówi się powszechnie, że samorządy są nieupolitycznione - samorządy są upolitycznione, szczególnie na poziomie województwa, na poziomie powiatów, ale również i gmin, bo często radni, czy też burmistrzowie nie legitymują się konkretnym szyldem partyjnym, ale tak naprawdę wiemy doskonale, że są związani z konkretną opcją polityczną. Dlatego chcielibyśmy żeby w samorządach pracowali ludzie, którym bliskie są ideały Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą nas wspierać w realizowaniu naszego programu.

Józefa Szczurek-Żelazko zapytana wprost o to, czy kandydatem PiS na burmistrza Brzeska będzie Grzegorz Wawryka, odpowiedziała:

- Chciałabym podkreślić, że na dzień dzisiejszy jeszcze nie mamy wskazanej konkretnej osoby, która byłaby kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza. Rozważane są różne warianty, rozważane są osoby, które są członkami PiS-u (...). Jeżeli chodzi o obecnego pana burmistrza, ja pozytywnie oceniam jego pracę. Współpraca układa się dobrze.

- W odpowiednim czasie nadejdzie taki moment, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wskaże osobę, którą będziemy wspierać na to stanowisko. Jesteśmy przed wyborami struktur terenowych i po uporządkowaniu struktur na pewno bardzo szybko powstanie strategia, która będzie nas miała prowadzić do wygranych wyborów samorządowych - zakończyła ten wątek posłanka.

comments powered by Disqus

Najnowsze