Wydarzenia

Mało zgłoszeń z Bochni w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

tim

Od września 2016 roku można korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą policyjnej platformy można samemu zgłosić zaobserwowane zagrożenie. Przy Bochni widnieje zaledwie sześć adnotacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mapa pomaga wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okazują się prawdziwe, zostają wprowadzone na mapę.

Na terenie powiatu bocheńskiego również można korzystać z możliwości umieszczania informacji w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Umieszczane w niej dane pomagają bocheńskiej policji wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dla Bochni zgłoszono do tej pory sześć zdarzeń: dzikie wysypiska śmieci, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe oznakowanie drogi (2), nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających (jedyne w trakcie weryfikacji, reszta „potwierdzone”).

Mapa dostępna jest TUTAJ.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

comments powered by Disqus

Najnowsze