Wydarzenia

Wpadli złodzieje ceramicznych płytek

tim

Policja zatrzymała na gorącym uczynku trójkę złodziei, którzy pod osłoną nocy kradli płytki ceramiczne z jednego ze sklepów w Brzesku.

W nocy z 2/3.01 br. dyżurny brzeskiej jednostki został poinformowany, że w pobliżu jednego z brzeskich sklepów znajdują się osoby, które wywożą z niego jakiś towar. Policjanci, którzy przybyli na miejsce na tyłach placówki zauważyli trzy osoby, które pchały dwukołowy wózek załadowany płytkami ceramicznymi.

Okazało się, że jest to towar pochodzący z pobliskiego sklepu, a osoby już wcześniej zdążyły wywieźć jedną partię płytek. Funkcjonariusze znaleźli ten towar na klatce schodowej w bloku, w którym mieszka jeden ze sprawców.

Jak się okazało włamywacze podczas kradzieży używali do transportu płytek dwóch dwukołowych wózków, które wcześniej... ukradli z pobliskiego ogródka działkowego.

Zatrzymani włamywacze to dwie kobiety oraz mężczyzna. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

comments powered by Disqus

Najnowsze