Wydarzenia

Będzie nowa sala sportowa dla "Mechanika"

Tomasz STODOLNY

W tym roku ma ruszyć budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Bochni ("Mechanik"). Za inwestycję bierze się Powiat Bocheński, któremu podlegają wszystkie placówki ponadgimnazjalne.

Pod koniec grudnia rada powiatu zatwierdziła budżet przygotowany przez zarząd powiatu. W uchwale zapisano m.in. 3 mln zł na budowę sali sportowej przy "Mechaniku".

- Dlaczego zarząd podjął odważną decyzję o realizacji tego zadania? Bo nie ma specjalnie innego wyjścia - przekonywał radnych jeszcze przed głosowaniem starosta Ludwik Węgrzyn. Wskazywał na wprowadzane zmiany w systemie oświaty. - W Zespole Szkół Nr 1, największej szkole powiatu, uczy się obecnie 1400 uczniów. Ale 1 września 2018, jeżeli tendencja naboru do tej szkoły zostanie utrzymana, będzie ich już prawie 1900. To przez wydłużenie cyklu szkolenia w technikach do 5 lat i w liceach z 3 do 4 lat...

- Te obiekty wybudowane na początku lat 60-tych nie są w stanie takiej ilości uczniów pomieścić tak, aby uczyły się te dzieci oraz pracowali nauczyciele, w jakichś przyzwoitych warunkach. XXI wiek... Jak państwo zobaczycie w jakich warunkach ćwiczy tam młodzież dzisiaj - to woła o pomstę do nieba.

- Mamy ambitny zamiar, żeby rozpocząć tę inwestycję zaraz z początkiem roku 2017 i jeżeli nie będzie innych kataklizmów, to chcielibyśmy ją skończyć do końca tej kadencji - podkreślił Ludwik Węgrzyn.

Starosta dorzucił, że hala zaprojektowana jest w ten sposób, że 5 klas naraz będzie mogło odbywać lekcje WF-u. - Rozładuje to w tej szkole w sposób zdecydowany gospodarkę pomieszczeniami - zapewnił.

Radni budżet przyjęli. Więcej o tym - TUTAJ.

- Projekt budowlany powstał w 2016 roku. Jest już zatwierdzony, teraz trwa przygotowywanie dokumentacji przetargowej - poinformował dziś w rozmowie z Bochnianin.pl Rafał Rudka, członek zarządu powiatu bocheńskiego.

W tym roku Zespół Szkół Nr 1 doczeka się także drugiej dużej inwestycji - w budżecie powiatu zapisano bowiem również 800 tys. zł na termomodernizację budynków "Mechanika".

* * *

Projektowany budynek w części z salą gimnastyczną będzie jednokondygnacyjny, natomiast w drugiej części dwukondygnacyjny z poddaszem technicznym.

Na parterze będzie się znajdowała sala gimnastyczna o długości 44,04 m i szerokości 22,46 m, która pomieści:

- 1 boisko do piłki ręcznej o wymiarze 40 m x 20 m
- 1 boisko pełnowymiarowe do siatkówki 18 m x 9 m + 3 boiska poprzeczne
- 1 boisko pełnowymiarowe do koszykówki 28 m x 15 m + 3 boiska poprzeczne
- 3 boiska pełnowymiarowe do gimnastyki sportowej 13 m x 13 m
- 3 boiska pełnowymiarowe do akrobatyki sportowej 12 m x 12 m

Widownia jest przewidziana dla 144 osób.

W drugiej części budynku będą się znajdowały 2 korty do squasha z przeszkloną ścianą od strony korytarza. Z korytarza będzie dostępny magazyn, w którym będzie przechowywany sprzęt sportowy.

W budynku zostaną zapewnione szatnie dla uczniów i zawodników wyposażone w szafki na ubrania i ławki z toaletami wyposażonymi w natryski. Przy głównym wejściu do budynku będzie się znajdowało pomieszczenie dla trenera. Na piętrze będzie się znajdowała siłownia wyposażona w sprzęty do ćwiczeń i szafki dla ćwiczących oraz sala do aerobiku wyposażona w lustra.

Tak wygląda budynek sali gimnastycznej ZS Nr 1 obecnie:

comments powered by Disqus

Najnowsze