Wydarzenia

Podpalacz z Brzeska stanie przed sądem

tim

- Do brzeskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Jakubowi K. Śledczy zarzucają mu, że podpalił korytarz w Domu Nauczyciela - donosi RDN Małopolska. Ogień odciął drogę ucieczki gościom, którzy mieszkali pokojach znajdujących się w budynku.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku

Do zdarzenia doszło wieczorem 16 września 2016 r. w motelu prowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, usytuowanym przy placu Kazimierza Wielkiego w centrum Brzeska.
Gdy na miejsce dotarli zaalarmowani strażacy, pożarem objęta była część klatki schodowej na drugiej kondygnacji, a z okna jednego z pokojów ludzie wołali o pomoc. Cztery osoby szybko ewakuowano z budynku, nikomu nic się nie stało. Straty oszacowano na 150 tys. zł.

Kilka dni później policja zatrzymała 28-latka, który celowo podłożył ogień w obiekcie.

- Jakub K. przed prokuratorem tłumaczył, że chciał tylko nastraszyć osoby, które biesiadowały w pokojach gościnnych w Domu Nauczyciela - informuje RDN Małopolska i cytuje Bożenę Waresiak, sędzię Sądu Rejonowego w Brzesku, która opisuje, że mężczyzna "zwinął chodnik znajdujący się na korytarzu i podpalił go zapalniczką". Ogień wymknął się spod kontroli.

Jakub K. jest dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości - w przeszłości był karany m.in. za rozboje i szantaż. 28-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze