Wydarzenia

Co właściwie powiedział Mariusz Zając?

Tomasz STODOLNY

W zeszłym tygodniu opisaliśmy incydent, który miał miejsce na sesji rady powiatu - przewodnicząca Bernadetta Gąsiorek nakrzyczała na kolegę radnego z klubu PiS, zarzucając mu, że uzurpuje sobie prawo przedstawiania opinii na temat budżetu w jej imieniu. Ale co właściwie powiedział radny Mariusz Zając? Poniżej przytaczamy wypowiedź w całości.

Fot. screen YouTube.com ~Mariusz Zając

"W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości tak naprawdę chciałem powiedzieć parę zdań, bo wypada powiedzieć parę słów, na temat budżetu, który mija, na rok 2016, który dobiega końca, oraz nowego budżetu, który mamy zamiar uchwalić.

Trzeba sobie powiedzieć, że ten stary budżet został zrealizowany dobrze. Każdy ma świadomość tego, że potrzeby, zapotrzebowania, są ogromne, jednak każdy kto ma do dyspozycji taki budżet czy to domowy, czy też troszkę większy wie, że nie da się wszystkiego zrobić w krótkim okresie czasu. Trzeba sobie powiedzieć, że gros inwestycji zostało zrealizowane - zaplanowane jak również te nieplanowane, co cieszy. Udało się uzyskać również środki zewnętrzne, czy to z pieniędzy ministerialnych, czy pana wojewody - też podziękowania dla pana wojewody Józefa Gawrona, który bardzo chętnie pomaga naszemu powiatowi.

Uważam, że też podziękować by należało wszystkim radnym, bo przecież jeśli mówimy o inwestycjach to w większości wszyscy radni są "za". Również trzeba podziękować zarządowi na czele z panem starostą, którzy naprawdę starają się, dwoją i troją aby te inwestycje, które są zawarte w budżecie były zrealizowane dobrze, dla dobra mieszkańców. Nie można tak samo pominąć osoby, której według mnie, jako przewodniczącemu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, należy też podziękować, czyli panu wicestaroście Józefowi Mroczkowi. To dzięki tak naprawdę jego pracy i staraniom te pieniądze mogły płynąć z ministerstwa, czy z województwa, mogły być pozyskiwane.

I oczywiście, krytyka merytoryczna to jest dobra rzecz, ale trzeba też dostrzegać to dobro, które jest i które trwa, poprawia byt i bezpieczeństwo mieszkańców wszystkich, powiatu bocheńskiego ale nie tylko, bo przecież z naszych dróg, czy chodników nie korzystają wyłącznie mieszkańcy powiatu, ale i spoza... I dobrze, że tak się dzieje, ponieważ to poprawia bezpieczeństwo i warunki życia wszystkich, tak naprawdę, Polaków.

Jeśli chodzi o nowy budżet, w moim odczuciu jest skonstruowany dobrze. Inwestycje, które są zaplanowane są istotne i strategiczne. Myślę, że z roku na rok nie będzie ich ubywało, ale przybywało. Zresztą słusznie, oczekiwania naszych wyborców są odpowiednie i aby temu sprostać, trzeba inwestować w infrastrukturę oraz inne rzeczy: szkolnictwo, służbę - każdą, czy zdrowia, czy policji, czy straż pożarną... To musi iść do przodu.

Dlatego w imieniu własnym, jak i radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości będziemy głosować za przyjęciem tego budżetu. Jeśli mogę, pani przewodnicząca, na koniec pozwolę sobie we własnym imieniu też powiedzieć, że wszyscy radni z Prawa i Sprawiedliwości dołożą wszelkich starań aby Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach, tak naprawdę, żeby im nie spadł przysłowiowy włos z głowy. Dziękuję".

Co było dalej? Zobacz: Przewodnicząca nakrzyczała na kolegę radnego

comments powered by Disqus

Najnowsze