Wydarzenia

Bochnia bez "schetynówki". Dotacje dla Drwini, Wiśnicza oraz Powiatu

Tomasz STODOLNY

W listopadzie pisaliśmy, że Bochnia ma szansę na pozyskanie w 2017 roku 1,7 mln zł dotacji na remonty kolejnych ulic. Wniosek przygotowany przez magistrat zajął jednak w rankingu odległe miejsce i pieniędzy z tzw. "schetynówek" na razie nie będzie. Dotacje otrzymają natomiast gminy Drwinia i Nowy Wiśnicz, a samorząd powiatowy dostanie aż 3,1 mln zł.

Zeszłoroczne prace remontowe na kilkunastu ulicach Bochni (na zdjęciu ul. Legionów Polskich) finansowane są częściowo także z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Wojewoda małopolski zatwierdził ostateczną listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Drogi gminne

W sumie złożono 48 wniosków na łączną kwotę 40,5 mln zł. Do rozdysponowania było 28,6 mln zł. Dofinansowanie otrzyma 30 gmin, w tym:

17. miejsce - Gmina Drwinia - Remont drogi gminnej w Świniarach (wniosek o dotację: 440 tys. zł)

27. miejsce - Nowy Wiśnicz - Remont drogi gminnej Łomna - Bukowiec (350 tys. zł)

Wniosek przygotowany przez Bochnię zajął... 31. miejsce (remont ulic ul. Księcia Józefa Poniatowskiego - Św. Leonarda - Solna Góra za 1,7 mln zł). Być może pod koniec roku, jeśli na pozostałych 30 zadaniach będą oszczędności poprzetargowe, środki zostaną przesunięte na działania w Bochni. Tak było w 2016 roku (dlatego remonty odbywały się tak późno).

Drogi powiatowe:

W sumie złożono 24 wnioski na łączną kwotę 46,7 mln zł. Do rozdysponowania przeznaczono 28,6 mln zł. Dofinansowanych zostanie 14 wniosków, w tym:

3. miejsce Powiat Bocheński - rozbudowa drogi powiatowej - ul Strzelecka - Pogwizdów Zawada (1,2 mln zł)

7. Powiat Bocheński - Rozbudowa drogi powiatowej Poręba Spytkowska - Bochnia na odcinkach: ul. Brzeźnicka, ul. Floris, częściowo msc. Brzeźnica oraz drogi powiatowej Rzezawa - Brzeźnica w miejscowości Łazy (1,9 mln zł)

Samorządy realizując zadania na ich wykonanie będą musiały dołożyć jeszcze drugie tyle ze swojej kasy (wszystkie zabezpieczyły środki na ten cel w budżetach na 2017 rok).

 

comments powered by Disqus

Najnowsze