Wydarzenia

Pijany kierowca w Lipnicy. Prawie 3 promile

tim

źródło: mł. asp. Łukasz Ostręga z KPP Bochnia

W miniony piątek, około godz. 18:00, poliicjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra. Mężczyzna okazał się komplenie pijany.

Jak wykazało badanie, kierowca miał 2,92 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy na kilka lat.

Równie pijany był rowerzysta zatrzymany w niedzielę około 13:15 w Okulicach (3 promile).

* * *

Sylwestrowy weekend na drogach bocheńszczyzny minął spokojnie - doszło tylko do 3 kolizji.


2016/12/31 12:13:00 - Rzezawa ulica Wiśniowa - kolizja drogowa

Funkcjonariusze WRD KPP Bochnia zatrzymali 27 letniego mężczyznę, który pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień kierował po drodze publicznej samochodem marki Nissan Murano doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Nissan Murano, na oblodzonej nawierzchni myjni samochodowej stracił panowanie nad pojazdem uderzając w stojący pojazd marki Opel Vivaro, który siłą uderzenia został przepchnięty i uderzył w słup konstrukcyjny myjni.

2016/12/31 14:30:00 – Bochnia ulica Brzeska – kolizja drogowa

Na parkingu przed supermarketem kierujący nieustalonym pojazdem uszkodził zaparkowany pojazd marki Suzuki, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

2016/12/31 22:53:00 – Kopaliny – kolizja drogowa

Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra potrącił dzika, który wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

comments powered by Disqus

Najnowsze