Wydarzenia

Akt wandalizmu w miejskiej poczekalni. Zniszczono kilka tablic

Mirosław CISAK

Tablice galerii zewnętrznej zainstalowane na placu przy ul. Dominikańskiej w Bochni (tzw. miejska poczekalnia) nie przetrwały nawet pół roku. Ostatnio ktoś zniszczył pięć tablic. Cały komplet 16 tablic kosztował 17 tys. zł.

Możliwe, że sprawca zostanie namierzony. Na placu zainstalowana jest bowiem kamera. Co prawda obraz z tego urządzenia nie jest przekazywany do centrum monitoringu obsługiwanego przez Straż Miejską w Bochni, ale...

- Jest tam kamera należąca do nas, nie wpięta jednak do monitoringu miejskiego, działająca na zasadzie zapisu na karcie pamięci. Oczywiście zapis będzie przedmiotem analizy zdarzenia przez Straż Miejską - poinformował Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

W pobliżu placu są również inne kamery. - Kamery zainstalowane na budynku sądu nie obejmują tzw. miejskiej poczekalni i są w jurysdykcji sądu. Jest jednak również kamera na budynku sąsiadującym z szybem „Sutoris”. Sprawa została zgłoszona do Straży Miejskiej i jednym z jej działań będzie zapewne zwrócenie się do właściciela monitoringu zewnętrznego o udostępnienie zapisu z kamery - dodał Andrzej Koprowski.

Miejska poczekalnia została przygotowana tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży, czyli w lipcu 2016 roku. Za 92,5 tys. zł wyrównano teren, który wydzierżawiono od prywatnego właściciela, zamontowano ławki, donice z krzewami i drzewami, oświetlenie solarne, tablice galerii zewnętrznej i kamerę monitoringu. Dokładne zestawienie kosztów można przeczytać TUTAJ.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze