Wydarzenia

Darmowe miejskie parkingi w Bochni

Mirosław CISAK

Zgodnie z zapowiedzią 2 stycznia na miejskich parkingach w Bochni nie pojawiły się osoby pobierające opłaty. W większości miejsc parkowanie jest więc bezpłatne.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej jeden z urzędników poinformował, że parkingowi mają umowy tylko do końca 2016 roku. - Rozpoczęliśmy w tym momencie rozpoznanie rynku w zakresie wyboru operatora, który zostałby wyłoniony celem przejęcia tego zadania, czyli pobierania opłat od korzystających z parkingów. Nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie. Prawdopodobnie na 99,9 procent od 2 stycznia parkingi będą nieodpłatne, bo nie przewidziałem zatrudnienia tych byłych parkingowych od 2 stycznia na 2017 rok. Jak skończy się próba wyłonienia wykonawcy, w tej chwili nie powiem. Nie ukrywam, że ostatni wniosek wycofałem, bo nie mogę puścić wniosku w takim zakresie, że nie mam monitoringu nad wpływem środków finansowych do budżetu miasta - powiedział Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska. O sprawie pisaliśmy już TUTAJ.

Do pobierania opłat na miejskich parkingach zatrudnionych było 11 osób. Do miejskiej kasy wpływało rocznie ponad 400 tys. zł, na wynagrodzenia wydawano ponad 100 tys. zł, więc dochód wynosił ok. 300 tys. zł.

Bezpłatne parkowanie nie dotyczy parkingów zlokalizowanych przy drodze wojewódzkiej, czyli ul. Regis i Rynek.

Na razie nie wiadomo jak długo parkowanie na miejskich parkingach będzie bezpłatne.

comments powered by Disqus

Najnowsze