Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016 - zdjęcia

Tomasz STODOLNY

Oto krótkie podsumowanie roku 2016 w Bochni, a właściwie wybór wydarzeń, które naszym zdaniem były w minionych 12 miesiącach ważne. Zestawienie pewnie można byłoby wydłużyć, ale nie chcieliśmy przesadzić :). Klikając w zdjęcia dowiecie się więcej o danym wydarzeniu. W sumie w 2016 roku opublikowaliśmy 2,1 tys. artykułów...

Na początku stycznia magistrat ogłosił plany rewitalizacji plant i budowy w ich sąsiedztwie tężni solankowej.

Także w styczniu rozpoczął się serial pt. "nowa terenówka burmistrza".

 

Odwołano ze stanowiska prezesa kopalni soli "Bochnia" Krzysztofa Ziębę - w lutym zastąpił go Zbigniew Rojek.


17 lutego otwarto wyremontowany wiadukt pod torami w ciągu ul. Krzeczowskiej.


Nietypowy pomysł świętowania urodzin Bochni. Miasto wspólnie z przedsiębiorstwami prywatnymi i publicznymi przygotowało 50-procentowe rabaty na wiele ciekawych usług i produktów.


W lutym znalazł się kupiec na zrujnowaną kamienicę przy ul. Kraszewskiego (dziś budynku już nie ma, wylano fundamenty pod nowy obiekt).


Od 1 marca bocheńska Straż Miejska ma nowego komendanta.


 Rozstrzygnięto konkursy na Grację Bocheńską 2015, a internauci wybrali Grację Facebooka (na zdjęciu poniżej). 


11 marca ukazuje się szokujący artykuł w "Gazecie Krakowskiej". Sześciu mężczyzn oskarża byłego proboszcza z Bochni o to, że w latach osiemdziesiątych molestował ich seksualnie. Duchowny zaprzecza.

 

 

Atak nożownika przy os. Leonarda w Bochni.

 


27-letni mieszkaniec Kobyla (gm. Nowy Wiśnicz) zginął wczoraj w koszmarnym wypadku na drodze krajowej nr 75 w Gnojniku w powiecie brzeskim. Prowadzona przez niego kia zderzyła się czołowo z ciężarówką. 


 W kwietniu udało się sprzedać kolejny zrujnowany obiekt - kamienicę Rynek 13. Wkrótce zniszczony budynek został przesłonięty wielkoformatową reklamą kopalni soli.


Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 965 w Nowym Wiśniczu - doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierowca jednośladu zginął na miejscu.


Na początku maja gwałtowna burza przeszła nad Bochnią. Pioruny uderzały w centrum miasta m.in. we wzgórze Uzbornia - na ul. Sądeckiej wybuchł pożar w jednym z domów. Uderzenie pioruna zostało przypadkowo sfilmowane...


Majowy numer magazynu „Playboy” w ramach konkursu Playmate zdobi sesja „Ona i Barcelona”, której bohaterką jest Anna Paczyńska – piękna i przesympatyczna 25-latka z Bochni.


Bocheńska porodówka najlepsza w Małopolsce!

 


Nowy łącznik z A4 w Brzesku gotowy.


Drugi w czarnej serii śmiertelny wypadek motocyklisty. Tym razem w Borku.


Tego samego dnia zginęły jeszcze dwie kolejne osoby...


W czerwcu zaczęło się intensywne upiększanie Bochni przed Światowymi Dniami Młodzieży...


Na czerwiec przypadło apogeum świętowania przez Nowy Wiśnicz swojego 400-lecia. Koncert zespołu Feel poprzedziło wspólne oglądanie na telebimie inauguracyjnego meczu biało-czerwonych na EURO 2016.


Do bocheńskiej Kopalni Soli trafiły relikwie Św. Kingi.


28 czerwca zakończyło się "prostowanie" zakrętów na ul. Brzeźnickiej.


Dni Bochni 2016: Na finał zagrał zespół ZAKOPOWER


Rada Miejska nie udzieliła absolutorium burmistrzowi Bochni. Radni oceniali jego działalność i wykonanie budżetu za rok 2015. Wielu z nich uznało, że choć "na papierze liczby się zgadzają", to sprawowanie władzy przez Stefana Kolawińskiego i związany z tym rozwój Bochni pozostawia wiele do życzenia.


Upalne lato w Bochni zapamiętamy na długo dzięki kilku tysiącom pielgrzymów przybyłych ns ŚDM, którzy wspaniale bawili się podczas Festiwalu Młodych na Rynku.


We wrześniu odbył się być może mało doniosłe, ale za to bardzo sympatyczne i pozytywne wydarzenie - słoneczny piknik na osiedlu Windakiewicza!

 


Około 30 osób zebrało się na bocheńskim Rynku, by w ten sposób przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "Czarny Poniedziałek" stanowiącej protest kobiet przeciw próbom zaostrzenia obowiązującego prawa aborcyjnego.


Cesarska elewacja I LO na zbliżające się 200-lecie szkoły.


Listopad zdominowały wiadomości o japońskim inwestorze, który wybuduje dużą fabrykę w bocheńskiej Strefie. Dodatkowo miastu udało się sprzedać działki dwóm innym firmom.


17 listopada. 5-letnia Dorotka Botkowska przegrała walkę z rakiem. Przez trzy lata mieszkańcy Bochni śledzili losy dziewczynki przekazując datki na jej leczenie.


Kopalnia soli wydała przepiękny album ze zdjęciami autorstwa fotografa związanego z National Geographic Polska.


W grudniu na trasie Kraków - Tarnów zaczęły kursować nowe składy pociągów. Komfort jazdy bardzo się poprawił.

comments powered by Disqus

Najnowsze