Wydarzenia

Zamarznięte ryby w oczku wodnym na Uzborni

Tomasz STODOLNY

Czytelnicy Bochnianin.pl alarmują, że Park Rodzinny Uzbornia jest zaniedbany. Przede wszystkim zwracają uwagę na funkcjonowanie oczka wodnego, w którym właśnie zamarzły ryby...

Temat pojawił się na naszym forum dyskusyjnym, a jeden z użytkowników postanowił zweryfikować, czy informacje o zamarzniętych rybach są prawdziwe - @PanStefan wybrał się na spacer do parku i wykonał zdjęcia, które następnie wkleił na forum.

Potwierdzają one doniesienia innych internautów.

- Zbrodnią jest coroczne zarybianie stawu by później ryby odławiać i wodę wypompowywać. Zapomina się o podstawowej rzeczy, że ryby się rozmnażają! Co powoduje wiele młodych osobników po prostu ginie. Więc, albo jedno albo drugie! Albo zarybiamy i woda jest cały rok, albo utrzymujemy staw bez ryb, by co roku wodę wypompować i staw czyścić jak na Plantach Krakowskich (najlepsze rozwiązanie odnośnie tego stawu) - podsumowuje @PanStefan.

Przy okazji internauta sfotografował kilka innych mankamentów, które rzuciły mu się w oczy. - Generalnie na Uzborni panuje ogólna bylejakość - konkluduje smutno @PanStefan.

Dyskusja na forum toczy się TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze